Inżynieria i Produkcja

Od projektu do realizacji Twojego zbiornika

Nasi inżynierowie wyróżniają się dzięki ogromnej wiedzy i znajomości specyficznych wymagań dla danego obszaru pracy. Wykorzystują oni tę wiedzę w praktyce podczas projektowania i budowy zbiorników magazynowych, ciśnieniowych oraz innych komponentów dla klientów z sektora farmaceutycznego, chemicznego i spożywczego.

Produkcja zbiorników

Projektowanie zbiornika to proces, podczas którego współpracujemy z klientem w najszerszym możliwym zakresie. Nasze zbiorniki przemysłowe odpowiadają procesom jakie zachodzą w Twojej firmie. 

Ważny etap naszej pracy to testowanie projektu, między innymi, pod względem higieny i utrzymania czystości (EHEDG), regulacji, norm i standardów, zastosowań praktycznych i wydajności ekonomicznej. Wykonujemy modelowanie zbiorników w 3D  oraz przekazujemy pliki projektowe do użytku działu inżynieryjnego klienta.

Certyfikacja, normy i przepisy

Jako doświadczony producent zbiorników, wiemy, że procedury licencyjne mogą okazać się skomplikowane.  Organy regulacyjne mogą powołać się na różne normy i standardy w procesie licencyjnym, takie jak PGS 29, PGS 30, PGS 31, PN-EN 14015 i PN-EN 13445. Oczywiście w Gpi znamy wszystkie powyższe przepisy.

Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie otrzymania właściwych licencji i wspieramy naszych klientów podczas rozmów z instytucjami rządowymi.

Zbiorniki magazynowe, zbiorniki ciśnieniowe

Jesteśmy producentem zbiorników ze stali nierdzewnej dla szerokiego grona producentów z branży farmaceutycznej, chemicznej, spożywczej oraz dla magazynów ogólnego przeznaczenia. Każdy z zakładów produkcyjnych Gpi jest dostosowany do określonych zbiorników i osprzętu pod względem personelu, wykorzystywanych technologii i maszyn (w tym sprzętu do cięcia laserowego, automatycznego spawania plazmowego i orbitalnego).

Wytwarzamy produkty od małych, wysokiej jakości zbiorników procesowych dla sektora farmaceutycznego, przez stalowe reaktory wysokiego ciśnienia, do zbiorników magazynowych o maksymalnej średnicy około 12 metrów. 

Większe zbiorniki – o średnicy do 25 metrów i pojemności 7 000 m3 są budowane bezpośrednio u klienta.

Nie obrabiamy stali niestopowej. To w pełni świadomy wybór, wynikający z troski o jakość naszych zbiorników.

Czy masz pytania odnośnie produkcji i projektowania zbiorników?
Producent zbiorników | zbiorniki nierdzewne | Gpi Poland

Nasze zakłady produkcyjne

W mieście Lopik, przy ul. Handelsweg, mieści się zakład produkcyjny składający się z czterech oddzielnych hali, w których budujemy zbiorniki procesowe o pojemności do 20 m3. Te zbiorniki przeznaczone są dla sektora spożywczego, farmaceutycznego i chemicznego. Natomiast w zakładzie przy ul. Bedrijfsweg budujemy zbiorniki o pojemności od 20 m3 do około 500 m3. Każdy z pracowników ma własne stanowisko pracy wyposażone w precyzyjne urządzenia szlifujące i sprzęt do spawania orbitalnego, zapewniający najlepsze wyniki pracy. 

W fabryce w Groot-Ammers, położonej nad brzegiem rzeki Lek, budujemy zbiorniki o średnicy do 25 metrów i wysokości do 30 metrów. Takie zbiorniki możemy transportować do klienta drogą wodną.

W naszym zakładzie w Polsce w Brzegu (woj. opolskie),  produkujemy zbiorniki przemysłowe, schody, platformy i obiekty konstrukcyjne w produkcji seryjnej. Od 2020 roku duże zbiorniki nierdzewne produkujemy również w nowoczesnej fabryce w Skarbimierzu.

Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych zbiornikach? Zapraszamy do jednego z naszych zakładów produkcyjnych. Prosimy o kontakt w celu zorganizowania spotkania.